• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
  • Telefon

    0850 840 82 69

  • Email

    info@nosreklam.com

  • Adres

    Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Eşya Alım

Ankara İkincelcim

Eşya alım ikinci el piyasası gerekli olan bir durumdur. Ürün çeşitliliği kolay ulaşılabilen yerler olması buraları insanlar için cazip hale getirir. İkinci el eşya almak ve satmak her zaman ilgi çeken bir iş koludur. Her ihtiyaca göre her zaman şartlara uygun eşyaları alıp satabileceğiniz yerlerdir. Eşya fazlası olan ya da eşya eksiği olan insanlar buralara gidip eşya bakarlar. Özellikle günümüzde bitmeyen ihtiyaç durumu ve istenilen eşyaların pahalılığı buralara daha da uğranmasını sağlar.

Eşya Alım Hakkında

İkinci el eşya alımı hem alıcı hem de satıcı için önemlidir. Satıcı için önemi alacağı ürünleri dikkatle seçmelidir. Satmak istediği satabileceği ürünleri almalı. Aynı üründen varsa satamayacaksa almamalı. Alacağı ürünlker temiz olmalı. Temiz olan ürünler daha çok göze çarpar ve kolay satılır. Alınan eşyalar kullanılabilecek durumda olmalı. Eşyaların hasarı kırık bir yeri ya da eksik olan parçası olmamalı. Bu eşyaları satmak zor olur. Eğer hasarlı olan bir yeri varsa tamir edilmeli. Tamir edilebilecek gibiyse alınmalı. Tamir edildikten sonra satışa sunulmalı. Alınan eşyalar dükkan içindeki diğer eşyalarla ilgili ya da benzeri olmalı. Birbirinden farklı olan ürünleri aynı yerde satmak zor olabilir. Alınan eşyalar temiz ve düzgün olarak yerleştirilmeli. Böyle olan eşyalar daha çabuk dikkat çeker ve kolayca müşteriye satılır. Müşteri ise alacağı eşyayı ihtiyacına göre belirlemeli. İkinci el dükkanları seeneklerin çok olduğu yerlerdir. Buralarda ihtiyaç olan eşya neyse o alınmalı. Alınan eşyanın temizliğine bakılmalı. Kullanılabilecek mi ona bakılmalı. Eğer bir hasar varsa söylenmeli ve olan hasar tamir edilmeli. Sonrasında eşyanın teslimatı yapılmalı.

FAYDALARI

Evlerde bulunan kullanılabilecek durumda olan fazla eşyaları atmak yerine ikinci el satan bir yere satmak daha mantıklı olur. Bunları satarak hem çöpe atılmazlar hem de paraya dönüşümü sağlanır. Satan kişiler için faydaları bunlardır. Satacak olan kişiler ise aldıkları ürünleri üstüne biraz daha ücret koyarak satarlar. Onlar da kar sağlayarak fayda edinirler. Alacak olan kişiler ise daha az maliyetle ve kolayca bu ürünleri alırlar. Bu şekilde tasrruf edebilirler.

Eşya Alım

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03